петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Арамија го собрал златниот накит, вреден 10.000 евра од куќа во гостиварско

Арамија украл вреден златен накит од куќа во гостиварско Топлица.

zlaten nakit

Поврзани вести

Гостиварчани останаа без вредниот златен накит, откако арамија влегол во нивната куќа додека тие не биле дома.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, во периодот од 8 до 12 декември додека домаќините биле на пат, арамија провалил во нивната куќа во гостиварското село Топлица.

Арамијата успеал да влезе во домот откако со погоден алат го отворил прозорецот од подрумот. По извршеното пребарување, арамијата украл разновиден златен накит, вреден околу 10.000 евра.

Со богатиот плен тој избегал во непознат правец, полицијата трага по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести