недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Арамија направил штета од 50.000 евра, украл делови од трансформатор

Тешка кражба во тетовоско.

struja

Поврзани вести

Арамија направил штета од 50.000 евра откако успеал да украде делови од трансформатор.

Викендов непознат сторител го оштетил Х.А. од село Отушиште за 50.000 евра откако провалил во неговата фирма, соопшти полицијата.

Арамија се качил на платформа и одзел делови од трансформатор во кругот на фирмата „Архи-Агрите“ во село Пршовце, сопственост на Х.А.

Со деловите вредни околу 50.000 евра армијата избегал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на кражбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести