сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Арамија побогат за лап топ и златен накит вредни 220.000 денари

Крадецот успеал да влезе во куќата преку незаклучената врата

policiska kola

Поврзани вести

Крадец од куќа на скопјанец успеал да украде лап топ компјутер и разновиден златен накит во вкупна вредност од 220.000 денари, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Во куќата на 58-годишниот Д.А.А., која се наоѓа на улицата Хелсинки, арамијата преку незаклучената врата влегол од каде што украл лап топ компјутер и разновиден накит.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести