петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Арамија побогат за златен накит вреден околу 4.000 евра

Крадецот успеал да влезе во куќата од каде што украл златен накит вреден околу 4.000 евра

zlaten nakit

Поврзани вести

Златен накит вреден над 4.000 евра бил украден од куќа во тетовското село Пирок, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Крадецот влегол во куќата на 58-годишниот М.И. од тетовското село Пирок, од каде што успеал да го пронајде и украде златниот накит.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести