среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арамија украл 23 лап топи од училиште во Битола

Насилно влегол преку прозорец и украл 23 лап топи.

g_kradec

Поврзани вести

Арамија направил штета од околу 2.000 евра откако насилно влегол во училиште и украл 23 компјутери.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи тешка кражба се случила  пред две ноќи во основото училиште „Даме Груев“ на улицата Ѓорче Петров во Битола.

Арамијата влегол во училница откако насилно го отворил прозорецот, а потоа насилно ја скршил бравата од метален орман од каде украл 23 лап топи

Со компјутерите вредни околу 2.000 евра, арамијата избегал во непознат правец.

Полицијата работи на расчистување на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести