недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Арамија украл телевизор од црква во тетовско Варвара

Црквите во малите села низ Македонија се честа мета на арамиите. Од црквата во тетовско Варвара арамија украл телевизор.

g_crkva

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи ноќта помеѓу неделата и понеделникот арамија со погоден алат делувал на дрвената врата и влегол во црквата Света Петка во тетовското село Варвара.

Тој се упатил во трпезаријата и откако го скршил држачот, зел ЛЦД телевизор и избегал.

Полицијата трага по сторителот кој на црквата и направил штета од околу 20.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести