петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Арамија украл тон тутун од штала во прилепско

Арамија го собра трудот на прилепчанец, од неговата штала украл 1.200 килограми тутун.

tutun

Поврзани вести

Прилепчанец остана без тутунот кој со мака и труд го одгледувал цело лето. Арамија му провалил во шталата.

Според Министерството за внатрешни работи, ноќта меѓу вторникот и средата арамија провалил во шталата во сопственост на 40-годишниот М.Д. во месноста викана Џумишица во Прилеп.

Арамијата успеал да украде 1.200 килограми тутун вреден околу 4.000 евра.

Полицијата трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести