среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арамијата го однел сефот од поштата во Бутел

Арамија ноќеска провалил во филијалата на Македонски пошти во скопски Бутел.

kradec

Поврзани вести

Арамија го украл сефот од поштата во Бутел.

Тешка кражба се случила ноќеска во филијалата на Македонски пошти на улицата Тале Христов во скопски Бутел, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи.

Арамијата прво насилно ја отстранил заштитната ограда, а потоа и влезната врата. Откако влегол во поштата го зел металниот сеф и избегал.

Неофицијално, од полиција велат дека во сефот имало околу 120.000 денари, но се чека потврда од претставници од пошта.

Полицијата уште го врши увидот и работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести