сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арангуиз се одлучи за Бундеслигата и Баер Леверкузен

Баер Леверкузен конечно успеа да го комплетира трансферот на чилеанскиот репрезентативец, Чарлс Арангуиз.

Арангуиз го засилува средниот ред на "фармацевтите"

Арангуиз го засилува средниот ред на "фармацевтите"

Поврзани вести

26-годишниот фудбалер од средниот ред кај “фармацевтите” ќе премине од Интернасионал, каде на 55 мечеви постигна 11 погодоци. Арангуиз долг период беше поврзуван и со Лестер, но самиот играч се одлучи за Бундеслигата и Баер Леверкузен.

Претседателот ми кажа за понудата на Лестер, за тоа како е добра за клубот, но и за мене. Сепак Баер е поголем и позначаен клуб, а меѓу двете понуди се решив токму за нив. Имам 26 години и сум во фаза во која сакам предизвици. Сакам да направам чекор напред, изјави Чилеанецот.

Најчитани вести