понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арапската лига: „Женева-2“ не можеше да ја реши кризата во Сирија

sirija 1

Поврзани вести

Меѓународната конференција „Женева-2“ не можеш да ја реши кризата во Сирија и покрај сите обиди и напори на специјалниот пратеник на Обединетите Нации, Лахдар Брахимај. Ова го истакна генералниот секретар на Арапската лига, Набил ал Араби за време на отворањето на годишната средба на организацијата во Кувајт, пренесе „РИА Новости“.

Араби ја истакна потребата од концентрирање на мирно решавање на конфликтот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести