понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Арбелоа и Касиљас дефинитивно не се “мирисаат”

arb kas

Поврзани вести

Иако веќе подолг период се говори за нетрпеливоста помеѓу Арбелоа и Касиљас, синоќа оваа приказна доби и видео потврда.

Пред почетокот на натпреварот помеѓу Реал и Атлетико, Арбелоа помина во тунелот и се поздрави со сите, посакувајќи им среќа, но го одмина Касиљас кој беше прв во стројот.

Дали и колку ќе влијае овој конфликт на останатите играчи во тимот, останува да видиме во сезоната која ќе започне викендов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести