четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Арда не преговара со некој англиски клуб

ARDA NE PREGOVARA

Поврзани вести

Ахмет Булут, агентот на турскиот интернационалец од редовите на новиот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Арда Туран, експресно ја демантираше пласираната шпекулација дека неговиот клиент преговара со неколку клубови кои се натпреваруваат во англиската Премиер лига.

“Забележав неколку текстови во кои главна тема е мојот клиент. Се пишува дека јас и Арда се оствариле контакт со неколку клубови кои се натпеваруваат во англиската Премиер лига. Тоа не е точно, не сме преговарале со ниту еден клуб. Јас, со ниту еден клуб не сум остварил било каков контакт, а особено со некој кој се натпреварува на Островот. Сега не е вистински момент за да збориме и да се замараме со оваа тема. Не е време за трансфер шпекулации”, изјави агентот на репрезентативецот на Турција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести