петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Арда не се сели на Ноу Камп

ARDA NE SE SELI

Поврзани вести

Ахмет Булут, агентот на турскиот интернационалец од редовите на новиот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Арда Туран, експресно ја демантираше пласираната шпекулација дека неговиот клиент во новата сезона ќе го носи дресот на каталонскиот гигант Барселона.

Шпанските медиуми постојано ја форсираат приказната дека Барселона ќе ја исплати ослободителната клаузула во договор на одличниот играч за врска, вредна околу 24 мил. евра.

„Јас не сум дал никаква изјава, се што е напишано е ставено со сила во мојата уста. Станува збор за уште една новинарска шпекулација. Не е точно дека сум остварил некаков контакт со челниците на Барселона. Арда е фудбалер на Атлетико (М) и многу е среќен на “Винсенте Калдерон”, изјави Булут.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести