петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Арда Туран се сели на Ноу Камп

Претседателот на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на турскиот интернационалец од редовите на новиот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Арда Туран.

ARDA SE SELI NOU KAMP

Последни вести

Претседателот на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на турскиот интернационалец од редовите на новиот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Арда Туран.

Првиот човек на каталонскиот гигант е убеден дека се потребни околу 25 милиони евра за да се осигураат услугите на 27-годишниот играч за врска.

Одличниот играч за врска подолг временски период важеше го голема желба на вицешампион на Англија, тимот на Ливерпул, но репрезентативецот на Турција во последното интервју кое го даде за познатиот спортски весник во Шпанија, „АС” изјави дека неговата фамилија е заљубена во Шпанија и дека сака да остане на Приринеите уште неколку сезони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести