понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арда Туран во комбинација за дуелот против Реал Мадрид

Клупскиот доктор на новиот шампион на Шпанија, потврди дека повредата која турскиот интернационалец Арда Туран ја заработи на последниот првенствен натпревар против Барселона не е од посериозен карактер и дека одличниот играч за врска ќе биде во комбинација за финалниот натпревар од Лигата на шампиони.

ARDA TURAN VO KOMBINACIJA

Последни вести

Клупскиот доктор на новиот шампион на Шпанија, потврди дека повредата која турскиот интернационалец Арда Туран ја заработи на последниот првенствен натпревар против Барселона не е од посериозен карактер и дека одличниот играч за врска ќе биде во комбинација за финалниот натпревар од Лигата на шампиони.

„Станува збор само за оток во пределот на мускулот, добро е што не е ништо посериозно. Арда веќе оваа седмица ќе може да тренира со остатокот на тимот, така што неговиот настап во финалето в сабота не е доведено во прашање“, изјави клупскиот доктор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести