сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Аргентина со Агуеро ќе ја напаѓа Холандија

a

Последни вести

Даниел Мартинез, репрезентативниот доктор на Аргентина ги израдува најверните фанови на популарните “гаучоси” со изјавата дека брзоногиот напаѓач, Серхио Агуеро повторно тренира со полн интензитет и ќе биде во комбинација за полуфиналниот дуел против селекцијата на Холандија кој се игра во среда со почеток во 22:00 часот.

“Три дена тренира со полна пареа и можам да потврдам дека е во комбинација за полуфиналниот дуел против репрезентацијата на Холандија. Не чуствува никаква болка, спремен е за игра”, изјави репрезентативниот доктор на Аргентина

Напаѓачот на Манчестер Сити заработи незгодна повреда на бутниот мускул за време на последниот натпревар од групната фаза, против селекцијата на Нигерија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести