петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Аргентина во шок, Ди Мариа посериозно повреден

ARGENTINA VO SOK DI MARIA

Поврзани вести

Освен за Неимар, мундијалската авантура во Бразил заврши и за репрезентативецот на Аргентина, Анхел ди Мариа.
Фудбалерот на Реал (М) заработи потешка повреда за време на четвртфиналниот дуел против селекцијата на Белгија и мораше да биде заменет во 33 минута од помладиот играч за врска Ензо Перез.

Аргентот на аргентинскиот интернационалец, Еугенио Лопез потврди дека разговарал со неговиот клиент кој му соопштил дека станува збор за сериона повреда, за кинење на мускулно влакно во десниот бутен мускул и дека нема да биде во состојба да и помогне на неговата репрезентација во полуфиналниот дуел против селекцијата на Холандија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести