петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Арканов „Тигар“ пронајден мртов

arkan-Petar-Zivkovic500

Последни вести

Безживотното тело на 60-годишниот Петар Живковиќ, поранешен припадник на „Тигрите” на Аркан, било пронајдено во понеделникот од страна на неговиот син.

Бидејќи безживотното тело на тигарот на Аркан било пронајдено со локви крв околу него, веднаш била повикана полицијата која ја опколила куќата. Сепак, обдукцијата покажала дека Петар умрел на природен начин, пренесува српски Ало.

Покојниот Живковиќ поминал 4 години на бојното поле, а најмногу време поминал во Тигрите на Аркан.

Најчитани вести