недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

АРМ ќе ја презентира новата униформа

arm logo

Поврзани вести

 Во Домот на АРМ во Скопје денеска ќе биде презентирана новата службена униформа на Армијата.

На презентацијата на новата службена униформа ќе присуствуваат министерот за одбрана Талат Џафери, началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески, клучниот персонал од МО и ГШ на АРМ, претставници од кабинетот на претседателот на Република Македонија и пензионирани генерали на АРМ.

Како што е најавено, првпат ќе биде презентирана новата службена униформа, која ќе ја носат офицерите и подофицерите на АРМ, чија изработка се очекува да  се реализира во текот на наредната година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести