вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Арман експресно казнет

atman

Поврзани вести

Дека и СЕХА лига знае да биде брза докажа експресното казнување на Павел Атман, кој доби директен црвен картон поради намерното задржување на топката во финишот од натпреварот со лутиот ривал Вардар.

Во дописот од СЕХА лига стои дека Павел Атман е казнет со неиграње на еден натпревар и со парична казна од 500 евра. Павел Атман е казнет според членот 99.3 од правилникот на лигата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести