сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Арсенал да понуди 40 мил. фунти за Бензема

ARSENAL ZA BENZEMA

Поврзани вести

Раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал повторно се на преговарачката маса и повторно преговараат со челниците на шпанскиот гигант Реал (М), но сега тема на разговор е францускиот интернационалец Карим Бензема.

Предводникот на популарните „топчии”, Арсен Венгер веќе не крие дека е голем фан на репрезентативецот на Франција, додека раководните лица на Реал (М) не се многу задоволни од играта и од постигнатиот ефект на Бензема во изминатата сезона.

Најтиражниот таблоид на Островот, „Сан” откри дека двете страни лесно ќе најдат заеднички јазик доколку понудата на Арсенал за услугите на брозоногиот напаѓач од редовите на Реал (М) не биде помала од 40 мил. фунти.

Таквото барање сепак е нереално за челниците на лондонскиот клуб кој се подготвени да одвојат околу 25 мил. фунти за услугите на францускиот интернационалец.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести