петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Арсенал избори четвртфинале во ФА купот

По два гола за „топџиите“ постигнаа Оливие Жиру и Тео Волкот.

Арсенал избори четвртфинале во ФА купот

Арсенал избори четвртфинале во ФА купот

Последни вести

Во повторениот натпревар од осминафиналето во ФА купот, фудбалерите на Арсенал со убедливи 4:0 на гостински терен го совладаа Хал и се пласираа во четвртфиналната фаза.

По два гола за „топџиите“ постигнаа Оливие Жиру и Тео Волкот.

Двојките за четвртфиналето се:
Арсенал – Вотфорд,
Манчестер Јунајтед – Вест Хем,
Евертон – Челзи и
Ридинг – Кристал Палас.

Натпреварите ќе се играат од 11 до 13 март.

Најчитани вести