вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Арсенал ќе игра без Вилшир дури шест недели

arsenal bez vilsir

Поврзани вести

Клупскиот доктор на лондонскиот премиерлигаш Арсенал потврди дека повредата која Џек Вилшир ја заработи на пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Данска е од посериозна природа и истата бара мирување во следните шест недели.

Освен менаџерот на „топчиите”, Арсен Венгер, најразочаран од повредата на одличниот играч за врска е и селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Рој Хоџсон.

“Секогаш е тажна таа ситуација кога еден фудбалер ќе дојде од својот клуб, ќе игра за репрезентацијата и ќе заработи посериозна повреда за време на тој натпревар. Знам колку е тажен Џек и јас сум многу тажен и разочаран. Исто така многу сум тажен поради Арсенал. За жал, ваквите ситуации се составен дел од фудбалската игра. Џек помина многу полошо во тој за мене спортски прекршок, но се надевам дека ќе се врати на зелениот терен многу побрзо од предвиденото”, изјави Хоџсон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести