петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Арсенал ќе мора да се задоволи со Мирослав Клосе

klose

Поврзани вести

Иако сакаше прво да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на Шалке, Џулијан Дрекслер, а потоа и тие на фудбалерите на Барселона и Реал (М), Кристијан Тељо и Алваро Мората, менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, на крајот ќе мора да се задоволи со услугите на германскиот интернационалец од редовите на Лацио, Мирослав Клосе.

Англиските медиуми потврдија дека искусниот напаѓач сега е прва опција кога е во прашање нападот на Арсенал, голем удел во реализацијата на овој трансфер треба да има и фактот дека Клосе на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер.

Челниците на Арсенал претходно потврдија дека веќе го договориле трансферот на шведскиот интернационалец од редовите на рускиот прволигаш Спартак од Москва, Ким Калстром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести