вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Арсенал оружје пронајден во близина на Бујановац

Oruzje

Поврзани вести

Арсенал оружје, муниција и други експлозивни средства се пронајдени во селото Турија, западно од Бујановац.

Станува збор за арсенал оружје што е пронајден покрај џамија во селото во еден објект што се урива.

Претпоставки на полицијата се дека се работи за оружје што и припаѓало на ослободителната војска на Прешево, Медвеѓа и Бујановац од 2001 година. Истрагата ја врши обвинителството во Врање со припадници на полицијата од Бујановац.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести