петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Арсенал подготвен да одвои 15 милиони фунти за Митроглоу

Се’ поголем број клубови влегуваат во трката да ги добијат услугите на грчкиот фудбалер од редовите на Олимпијакос, Костас Митроглоу

kostas mirtoglou

Поврзани вести

Како што се ближи стартот на зимскиот преоден рок, така се поголем и поголем е бројот на клубови кои сакаат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Грција, Олимпијакос, Костас Митроглоу.

Последен во низтата е лондонскиот премиерлигаш Арсенал кој е подготвен да одвои околу 15 мил. фунти за 25-годишниот напаѓач, кој подолг временски период важи за голема желба на италијанскиот калчо гигант Интер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести