среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Арсенал понижен на Енфилд

anglija

Поврзани вести

Саботниот дерби натпревар од 25. коло во англиската Премиер лига, пресметката помеѓу директните ривали за шампионската титула, Ливерпул и Арсенал, заврши со убедлив триумф на “црвените” од “Енфилд” од 5:1.

По два погодока постигнаа Рихам Стирлинг и Мартин Шкртел, а мрежата на Шчесни ја погоди и брзоногиот напаѓач Даниел Стариџ.

Единствениот погодок за Арсенал беше дело на шпанскиот интернационалец Микел Артета кој успешно го изведе ударот од белата точка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести