четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Арсенал понижен во дерби пресметката против Манчестер Сити

manchester citi

Последни вести

Премиерниот саботен натпревар од 16. коло во англиската Премиер лига, дерби пресметката на “Итихат” помеѓу директните ривали за шампионската титула, Манчестер Сити и Арсенал, заврши со убедлив триумф на “граѓаните” од 6:3.4
По два погодока на натпреварпт постигнаа Фернандињо и Тео Волкот, а во листата на стрелци се запишаа и Серхио Агуеро, Аваро Негредо, Јаја Туре и Давид Силва за Сити, а последниот погодок за Арсенал беше дело на германскиот интернационалец Пер Мертесакер.
Арсенал и понатаму е лидер на табелата, но сега има само три бода повеќе од Манчестер Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести