недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арсенал понуди 25 милиони фунти за Џулијан Дрекслер

arsenal za dreksler

Поврзани вести

Англиските медиуми потврдија дека раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, пред неколку мминути испратиле нова и најверојатно последна понуда за репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Шалке, Џулијан Дрекслер.

Најновата понуда на популарните „топчии” за 20-годишниот играч за врска изнесува 25 милиони фунти, но истата најверојатно ќе биде одбиена од челниците на германскиот бундеслигаш кои се подготвени да седнат на преговарачката маса само доколку официјлната понуда за Дрекслер не биде помала од 37 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести