петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Арсенал повторно лидер, Туре највиновен за ремито во Бирмингем

ARSENAL POVTORNO LIDER

Поврзани вести

Само еден бод на незгодното гостување во Бирмингем освоија фудбалерите на Ливерпул кои вината за непланираното реми мора да ја побараат во сопствените редови или поточно во катастрофалната грешка на централниот дефанзивец Коло Туре.

Ливерпул дојде во водство со среќниот погодок на Даниел Стариџ, а ВБА израмни откако Аничебе на најдобар може начин ја искорсити катастрофалната грешка на Туре.

Првенствената пресметка на „Емирати“ помеѓу екипите на Арсенал и Кристал Палас сосмеа очекувано заврши со сигурен триумф на “топчиите” од 2:0, а двата погодока беа дело на крилниот напаѓач, Алекс Окслеј Чембрлен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести