вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Арсенал прв во трката по маестралниот Очоа

ARSENAL PRV OCOA

Последни вести

Благодарение на експресната реакција на трофејниот француски стручњак, Арсен Венгер, лондонскиот премиерлигаш Арсенал најверојатно ќе излези како победник во трката по репрезентативниот голман на Мексико, Гилермо Очоа.
Сега веќе поранешниот голман на новиот француски второлигаш Ајачио е најзаслужен за големиот бод кој репрезентацијата на Мексико го освои во дуелот против фаворизираниот домаќин, селекцијата на Бразил.
Очоа беше нерешлива енигма за најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Бразил, Неимар, кој не реализираше неколку чисти шанси, а најголемата ја пропушти капитенот на “кариоките”, Тиаго Силва.
Репрезентативецот на Мексико, кој сега има статус на слободен фудбалер, веднаш по натпреварот доби неколку примамливи понуди, но најприфатлива е таа на лондонскиот премиерлигаш Арсенал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести