петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Арсенал сериозно загриза за Алексис Санчез

За разлика од раководните лица на Јувентус кои се подготвени да одвојат околу 20 милионои евра за обештетувањето на Санчез, челниците на Арсенал демострирале подготвеност да го исплатат побараното обештетување од 25 милиони евра.

ARSENAL ZAGIZA SANCEZ

Поврзани вести

Од ден на ден се поголем и поголем е бројот на клубови ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез.

До пред неколку дена, најголем интерес за крилниот напаѓач на Барса покажуваа раководните лица на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, но англиските медиуми пред неколку часа ја пласираа информацијата дека лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе биде следната дестинација на репрезентативецот на Челзи.

За разлика од раководните лица на Јувентус кои се подготвени да одвојат околу 20 мил. евра за обештетувањето на Санчез, челниците на Арсенал демострирале подготвеност да го исплатат побараното обештетување од 25 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести