недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Арсениј Јаценјук: Крим е Украина

arsenij jacennjak

Поврзани вести

Крим е територија на Украина и нема да има никакво признавање на така наречениот референдум, истакнал премиерот на Украина, Арсениј Јаценјук, пренесе „Интерфакс-Украина“.

„Крим е територија на украинската држава. Таму има наши граѓани. Никакво признавање на т.н. референдум нема и нема да има. И Русија се’ уште не сфака, заедно со автономијата во каква криза се вовлекоа“, рекол Јаценјук на средба со делегации од парламентите на Литванија и Полска во Киев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести