петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Арсовска Томовска на Самит за иновации во Абу Даби

marta-arsovska-tomovska500

Последни вести

Заменик министерот за информатичко општество и администрација, Марта Арсовска Томовска, од утре, како еден од главните панелисти, ќе учествува на Самитот за навигација на глобалните предизвици со генерацијата на иновации, кој се одржува во Абу Даби, ОAЕ.

Самитот ќе ги опфати идеите за менување на доменот на авијацијата,  енергијата,  образованието и бизнисот, со цел да се потенцира трансформативната природа на новите технологии во веќе поврзаниот свет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести