петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

Арсовски: Туфекџиќ и Богоевски се типичен пример за лажниот морал и лицемерието на СДСМ/Сорос

Ивана Туфекџиќ како невработен студент донирала 118.000 денари на СДСМ. Во просек тоа се 40 просечни студентски стипендии, кои учесничката во платеничката револуција и Пленумите на СДСМ и Сорос, ги донираше на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Павле Богоевски дури во четири наврати донирал на сметката на СДСМ. Станува збор за сума од вкупно 184.000 денари. Парите кои ги земаше од невладините на Сорос шарениот Богоевски исто така ги дал во рацете на аболицираниот криминалец Зоран Заев, истакна Димче Арсовски на денешната прес конференција.

Туфекџиќ

Поврзани вести

Во продолжение го пренесуваме целиот текст интегрално:

Туфекџиќ и Богоевски се типичен пример за лажниот морал и лицемерието на СДСМ односно Сорос. Едно кажуваат, друго прават.

Зборуваат за борба против криминалот, а поддржуваат партија што го измисли и промовираше организираниот криминал. Лажат дека се невладини активисти, а тие всушност одработуваат за СДСМ.

Го критикуваат здравството и злоупотребуваат туѓи судбини, а парите ги даваат во партијата што инвестираше во бисери и ѓердани наместо во медицинска опрема и нови болници. Соросовите медиуми ја лажеа јавноста со приказната дека Туфекџиќ и Богоевски се активисти кои се борат за студентите и младите, а тие всушност донираат илјадници евра на партијата која не изгради и не реновираше ниту еден студентски дом во Република Македонија.

Устите им се полни со зборови како демократија, слобода, борба за правда, а парите кои ги земаат за тоа, ги даваат во партијата водена од двојно аболициран криминалец, кој на очиглед на целата јавност бараше поткуп од струмичките бизнисмени.

Туфекџиќ и Богоевски наводно се грижат за граѓаните, а всушност донираат илјадници евра на партијата која се залага за виткање на кичмата, избрка од работа над 200.000 граѓани и затвори околу 700 фабрики.

Туфекџиќ, Богоевски и Лидија Димова, се најдобар пример како функционираше Сорос односно СДСМ и како нивниот патрон Владе Милчин го уништи невладиниот сектор.

Според насоките на нивниот ментор Милчин, дење се нарекуваат цивили и активисти, а навечер седнуваат во скутот на аболицираниот криминалец Зоран Заев.

Овие луѓе се најдобар показател зошто на Република Македонија и е неопходен процесот на десоросоизација.

Најчитани вести