петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Артета откри дека Венгер збеснал после катастрофата на Енфилд

arteta za venger

Поврзани вести

Шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Микел Артета е убеден дека предводникот на „топчиите“, Арсен Венгер никогаш не бил толку лут колку што бил лут после катастрифалниот пораз на гостувањето во Ливерпул.

Иако ја имаа фаворитската улога, фудбалерите на Арсенал последното гостување на “Енфилд” ќе го паметат по катастрофалниот пораз од 5:1.

„Бевме свесни, знаевме дека мораме под итно да ја подобриме нашата игра. Имавме голема негатива, примивме четри погодоци за само 19 минути. Имате чуство како да удирате со кола во ѕид. Венгер беше многу лут за време на паузата, но тоа е нешто нормално. Ни кажа дека таквата игра не му доликува на клуб каков што е Арсенал. Никогаш не сум го видел полут“, изјави искусниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести