Свет

Артилериски напад на Доњецк

Артилериски напад на Доњецк

Во Доњецк рано изутринава се слушнаа пукања, а градот е под артилериски оган , соопштија властите.

Како што јавува руското радиот „Гласот на Русија“ за многу жители на Доњецк, утрото започнало во пет часот утринава, бидејќи градот се пробудил од гаѓање со тешка артилерија.

Ситуацијата во градот и понатаму е напната, но градот функционира нормално.