недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Артилериски напад на Доњецк

Donjeck-Antimajdan

Поврзани вести

Во Доњецк рано изутринава се слушнаа пукања, а градот е под артилериски оган , соопштија властите.

Како што јавува руското радиот „Гласот на Русија“ за многу жители на Доњецк, утрото започнало во пет часот утринава, бидејќи градот се пробудил од гаѓање со тешка артилерија.

Ситуацијата во градот и понатаму е напната, но градот функционира нормално.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести