понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Асад: Во Франција вчера се случи она што во Сирија се случува пет години

asad

Поврзани вести

Претседателот на Сирија Башар ал Асад изрази денеска сочуство на француските пратеници поради терористичките напади во париз, укажувајќи дека истото се случува во Сирија веќе пет години, пренесува МИА.

Во Франција вчера се случи она што во Сирија се случува веќе пет години, изјави Асад на средбата со француските парламентарци во Сирија, во рамки на која ќе имаат средба и со шефот на дипломатијата Валид Муалем и колегите од сирискиот парламент.

Најчитани вести