понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Асад сепак во трката за претседател на Сирија?

Асад сепак не ја исклучува можноста повторно да биде на чело на Сирија

asad

Поврзани вести

Сирискиот претседател Башар ал Асад рекол дека има значајна шанса тој да се кандидира на претседателските избори во јуни, и покрај барањата на опозицијата да поднесат оставка.

Во ексклузивното интервју за агенцијата „АФП“, Асад рекол дека не гледа причина да не се кандидира „ако постои јавна желба“, истакнувајќи дека „може да каже дека шансата за кандидатура е значајна“.

Сирискиот претседател рекол дека војната во Сирија уште долго ќе трае, иако режимот „напредува“.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести