четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Асанж ќе нема пристап до интернет до крајот на изборите во САД

На Џулијан Асанж ќе му биде блокиран пристапот до интернет до крајот на претседателските избори во САД, изјави неговиот адвокат Мелинда Тејлор.

асанж

Поврзани вести

Таа додаде дека малку веројатно е дека таквиот чекор ќе ги загрози активностите на Викиликс.

Владата на Еквадор минатата недела соопшти дека Амбасадата во Лондон го блокира пристапот до интернт на Асанж откако Викиликс објави електронска пошта што и штети на предизборната кампања на Хилари Клинтон.

Најчитани вести