недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Асфалтирана улицата „Белградска“ во штипската населба Дузлак

Асфалтирањето на улици е приоритет за градоначалникот Захариев, имајќи во предвид дека голем дел од штипските улици имаат итна потреба од санација.

BELGRDAPRED2-mala

Поврзани вести

Вчера во населба Дузлак беше асфалтирана улицата „Белградска“. Станува збор за инвестиција вредна 700.000 денари,во должина од 300 метри а реализирана преку тендерска постапка од страна на операторот „Коле транс“.

„Ова е 14-ти проект на градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, кога е во прашање локална и регионална патна мрежа. Овде не застануваме, веќе следниот период следи замена на коцката на улица „Панче Караѓозов“, асфалтирање на улицата „Питу Гули“, како и асфалтирање на неколку помали улици во населбата Баби,“ изјави Драган Ристов, советник за односи со јавност на штипскиот нградоначалник.

Асфалтирањето на улици е приоритет за градоначалникот Захариев, имајќи во предвид дека голем дел од штипските улици имаат итна потреба од санација. Оваа година ќе се работи фазно и на улицата „Вардарска“, „Вита Поп-Јорданова“ и „Христијан Карпош“. Инаку вчера беше асфалтиран и пристапот до Дом на млади како и паркинг просторот зад оваа институција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести