понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Атланта славеше против Сан Антонио

atlanta-500

Последни вести

Атланта славеше против Сан Антонио со 117:107 во претсезонски натпревар, а македонскиот кошаркар Перо Антиќ на теренот мина скромни седум минути.

Поранешниот македонски репрезентативец по враќањето на паркетот по повредата на носот, добива мала минутажа, а таков беше случајот и на мечот со „Спарси“. Неговиот тим го доби натпреварот, а тој за седум минути на теренот не успеа да постигне ниту еден поен, но успеа да запише две асистенции и еден дефанзивен скок.

Антиќ имаше три обиди за два поени и два неуспешни обиди од линијата за три поени.

Најефикасен во таборот на Атланта беше Џеф Тиг со 21 поен, додека Мајк Скот постигна 19, на спротивната страна најефикасен беше Тони Паркер со 17 уфрлени поени.

НБА претсезона:

Орландо – Хјустон 89:90

Бостон – Бруклин 100:86

Њујорк – Вашингтон 103:100

Торонто – Макаби Хаифа 92:85

Мемфис – Кливленд 96:92

Милвоки – Минесота 91:110

Сан Антонио – Атланта 107:117

ЛА Лејкерс – Портланд 94:86

ЛА Клиперс – Феникс 108:105

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести