сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Атина: Експлозија пред канцеларија на конзервативен политичар

atina

Последни вести

Плинска боца експлодира утринава пред канцеларијата на еден конзервативен политичар во Атина, предизвикувајќи помала штета.

Инцидентот се случи десетина дена пред одржувањето на клучните предвремени избори во Грција.

Полицијата соопшти дека една од три боци експлодирала пред влезот на канцеларијата на Адонис Георгиадис, поранешен портпарол на Парламентот од партијата Нова демократија на премиерот Андонис Самарас.

Веста за експлозијата Георгиадис ја соопшти на социјалната мрежа Твитер.

Најчитани вести