сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Атина ја погоди земјотрес од 4.8 степени

Се уште нема информации за повредени и нанесени материјални штети.

atina_0

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер ја потресе Атина. Земјотресот на епицентарот бил во морето на 43 километри северно од островот Андрос и на 125 километри северно од Атина. Потресот бил почувствуван и во Атина.

Се уште  нема информации за повредени и нанесени материјални штети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести