Балкан

Атина ја погоди земјотрес од 4.8 степени

Атина ја погоди земјотрес од 4.8 степени

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер ја потресе Атина. Земјотресот на епицентарот бил во морето на 43 километри северно од островот Андрос и на 125 километри северно од Атина. Потресот бил почувствуван и во Атина.

Се уште  нема информации за повредени и нанесени материјални штети.