недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 41

Атина: Загина жена при експлозија во сендвичара (ВИДЕО)

Експлозијата најверојатно претставува несреќен случај, предизвикан од истекување на пропан.

atina-640x294

Последни вести

Една жена загина, а пет други лица се повредени претпладнево при експлозија по која избувнал пожар во ресторан за брза храна на плоштадот Викторија во центарот на Атина.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, во гаснењето на пожарот учествуваат 20 пожарникари со осум противпожарни возила.

Полицијата го болкираше реонот околу местото на експлозијата, коха предизвика оштетување на околните продавници и куќи, како и на паркираните автомобили и мотоцикли.

Експлозијата најверојатно претставува несреќен случај, предизвикан од истекување на пропан. 

Најчитани вести