петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Атланта обезбеди место во плејофот

per

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ кој настапува во тимот на Атланта, го обезбеди своето последователно учество во плејофотво НБА лигата, откако го совлада шампионот Мајами со 98:85.

Џеф Тиг со 25 поени и Лоу Вилијамс со 23 поени беа предводниците на Атланта до триумфот, во кој го немаше Антиќ поради одлука на тренерот на Атланта да овозможи одмор за него пред плејоф завршницата.

Во составот на Мајами 27 поени имаше Леброн Џејмс а 24 поени запиша Двејн Вејд, но тие не помогнаа многу шампионот избегне поразот.

Резултати: Шарлот – Филаделфија 111:105, Вашингтон – Милвоки 104:91, Атланта – Мајами 98:85, Кливленд – Бостон 99:111, Хјустон – Њу Орлеанс 111:104, Далас – Феникс 101:98, Денвер – Јута 101:94.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести