понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Атлетик (Б) брка Лига на шампиони и во Елче

FBL-ESP-LIGA-ATHLETIC-ALMERIA

Поврзани вести

Вонредно, 30. коло, ќе има и во шпанската Примера дивизион, а од денешните два натпревари, поголемо внимание ќе привлече дуелот помеѓу екипите на Елче и Атлетик (Б). За разлика од домаќинот кој се уште го нема осигурано опстанокот во елитното друштво, гостинот од Билбао има обврска да слави и на ова тешко гостување и така да ги зачува реални шансите за освојување на четвртата позиција на табелата, која гарантира настап во последното елиминациско коло од Лигата на шампиони. Голема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува и на првенствената пресметка помеѓу екипите на Малага и Еспањол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести