недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Атлетик (Б) лош домаќин

Дуелот против секогаш незгодниот тим на Малага заврши со убедлив триумф на баскискиот тим кој повторно има шест бода повеќе во споредба со петопласираниот тим на табелата, Севилја.

FBL-ESP-LIGA-BILBAO-MALAGA

Поврзани вести

Дека се на добар пат да изборат пласман во елитното друштво, фудбалерите на Атлетик (Б) покажаа и докажаа и на последниот натпревар од 33. коло во шпанската „Примера дивизион“.

Дуелот против секогаш незгодниот тим на Малага заврши со убедлив триумф на баскискиот тим кој повторно има шест бода повеќе во споредба со петопласираниот тим на табелата, Севилја.

„Многу е важна оваа победа, многу го ценам овој триумф. Ја задржавме предоста на првенствената табела, тоа е најважно. Сега, секоја победа вреди и повеќе од три бода, секоја победа е мотив плус за мене и за моите фудбалери. Бевме фокусирани од првиот до последниот судиски свиреж, дадовме се од себе и ги заслуживме сите три бода”, изјави по натпреварот тренерот на Атлетик (Б), Ернесто Валверде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести