среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Атлетик Билбао се’ поблиску до Лигата на шампиони

atletic poblisku do ls

Поврзани вести

Последниот натпревар од 32. коло во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу екипите на Леванте и Атлетик (Б) заврши со минимален триумф на гостинот од Баскија од 2:1.

Двата погодока за Атлетик (Б) беа дело на високиот напаѓач Арик Адуриз, а во 66 минута, ефектен автогол постигна играчот за врска Сан Хозе.

„Бевме подобар противник во поголемиот дел од натпреварот. Доминиравме во првите 45 минути од натпреварот и можевме да постигнеме уште неколку погодоци. Свесни сме колку е значајна оваа победа, колку се важни овие бодови во борбата за четвртата позиција на табелата”, изјави по натпреварот предводникот на Атлетик (Б), Ернесто Валверде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести