сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Атлетико М. и Барса без право на грешка

ATLETIKO I BARSA BEZ GRESKA

Поврзани вести

Неиграњето на најдобриот фудбалер, Диего Коста, не смее да биде некакво алиби за актуелниот лидер во шпанската Примера дивизион, тимот на Атлетико (М), кој ќе остане на првата позиција и во пресрет на последното првенствено коло кое е на програма следната недела, доколку популарните “јорганџии” денеска забележат триумф во првенствениот дуел против гостинскиот тим на Малага.

Без право на кикс се и фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона кои имаат обврска да забележат триумф на гостувањето во Елче.

Доколку и Атлетико (М) и Барселона забележат триумф во денешните натпревари од 37. коло, тогаш директниот дуел помеѓу овие два тима, кое е на програма следната недела ќе даде одговор на прашањето каде ќе заврши шампионскиот пехар, дали на “Ноу Камп” или на “Винсенте Калдерон”.
Денеска на програмата: Еспањол – Осасуна, Атлетик Б. – Сосиедад, Селта – Реал (М), Атлетико М. – Малага, Елче – Барселона, Гетафе – Севилја, Гранада – Алмерија, Бетис – Валјадолид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести